• Новак
Нускан П Документ Камера Визуелен Презентер

Нускан П Документ Камера Визуелен Презентер

DEN 3.33
Пристапност
Во достапна форма

Кодак Нускан К800 Визуелниот Презентер На Камерата За Документи е идеална алатка за презентации, снимање слики и снимање видео. Со овој визуелен презентер и вашиот компјутер, можете да снимате, користејќи слики СО фиксен фокус, во реално време ОД 3Д Објекти, списанија, книги, документи, слики и визит-картички и да ги презентирате преку монитор или проектор. Со додавање на фиксен фокус, уникатната леќа свртена надолу го прави повторувачкото снимање слики, демонстрации, упатства и предавања удобно и едноставно. Заедно со овие одлични карактеристики, можете да го користите вклучениот нускански софтвер Со вашиот Нускан Q800 за да снимате снимки или да снимате видеа од речиси што било, да уредувате слики и видеа со напредните алатки за уредување, плус да уживате во практичноста за споделување. 8.0 Мегапиксели Цмос Сензор. Снимање Слика. OCR Функција. 1д/2Д Баркод Скенирање. Снимање Видео. Сензор за слика : 8.0 Мегапиксели Cmos Сензор За Боја. Интерфејс : USB 2.0. Резолуција : 3264 х 2448. Формат на датотека со слика : JPEG. Формат на Датотека со документи : PDF( Слика/Пребарување/Txt), Збор, TXT, Excel. Формат на видео Датотека : АВИ, МП4, ФЛВ, СМВ. Област за снимање : До Големина А3- (420 х 297 мм / 16,5 х 11,7 инчи). Фокус : Фиксна. Стапка на Видео Рамка : 1280 x 960 (SXGA) 640 x 480 (VGA). Видео Компресија : МПЕГ, ЈУЈ2. LED Светла : 4 парчиња. Баланс На Белата Боја : Автоматски. Оперативна Димензија : 10.24 "х 3.15" х 7.87 "(260 х 80 х 200мм). Преклопена Димензија : 10.24 "х 3.15" х 3.15 "(260 х 80 х 80мм). Моќност : 5 V СО USB Напојување. Системски Барања : Виндоус 10/8/7/Виста/XP. Испорачана Содржина : Nuscan Q800 x1, USB Кабел x1, Софтвер CD x1, Скенирање mat x1, Водич за Брз Почеток x 1.

Главните карактеристики

Избор на клиент