• Новак
Активиран јаглен на Д -р Теал чист раствор за натопување сол епсом и сет за бања со меурчиња за пенење

Активиран јаглен на Д -р Теал чист раствор за натопување сол епсом и сет за бања со меурчиња за пенење

DEN 1.33
Пристапност
Во достапна форма

Исчистете и помогнете во обновувањето на кожата со активираниот јаглен на д -р Тел, чист раствор за натопување сол Epsom и сет за бања со меурчиња. Овој сет со миризливи бањи со 2 парчиња вклучува торба со раствор за натопување и шише со бања со меурчиња за пенење, и со активиран јаглен и сол од црна лава на Хавајски. Овој спа -сет е нежно мирисен со јасни, но смирувачки смреки и есенцијални масла од грејпфрут. Одлично за олеснување на болките и болките во пост-тренингот или само да се релаксираат во кадата, активираниот раствор за впивање на сол од јаглен на д-р Теал и сет на бања за бања за печење ја претвора секоја бања во смирувачко спа-искуство. Сетот вклучува 14,0-Оз. Чиста сол на Епсом и 3,0-FL. Оз. Бања со меурчиња за пенење. Активирана чистење на сол од јаглен и црна лава и помагаат во обновување на кожата. Истурете го растворот за натопување во топла вода за бања, а потоа натопете 20 минути за да помогнете во олеснување на болките во мускулите и болката. Растворот за натопување исто така може да се меша со вода за нежно да се ексфолира кожата. Нежно миризливи со есенцијални масла од смрека и грејпфрут. Бањата за меурчиња за пенење ја исполнува вашата када со смирувачки, долготрајни меурчиња што нежно се чистат. Додадете во топла, трчање вода за бања за искуство во бањата. Одлично за релаксирачки бањи, натопувања по тренингот и многу повеќе. Совршена идеја за подароци за празниците, родендените и многу повеќе.

Главните карактеристики

Избор на клиент