• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Fo Hunt“ платно уметност од Ден Крег

Трговска марка ликовна уметност „Fo Hunt“ платно уметност од Ден Крег

DEN 696.00
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Дан Крегсубјект : Пејзаж-апелатива : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со луѓе на коњи кои се возат низ центарот на рамката. Истакнати бои : црна, кафеава, зелена, бела, тен, светло сина боја, сива Даниел Крег е роден во 1957 година во Манкато М.Н. На 20 -годишна возраст, тој патувал на осумдесет милји на север за да го започне своето официјално уметничко образование на колеџот за уметност и дизајн во Минеаполис. Еве, за прв пат, тој ги посвети сите свои креативни енергии на сликање и цртање. Инспириран од неговата loveубов кон старите мајстори, тој започна да развива уникатен стил на сликарство што го опишува како „природен идеализам“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Луѓето на коњи кои се возат низ центарот на рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент