• Новак
Ноќни Светла За Магла Прекинувач За Притискање На КОПЧЕТО 12V Прекинувач За ВКЛУЧУВАЊЕ Со Приклучок Комплет За Жица 1.28 0.87 Замена За Toyota Sequoia Highlander Tacoma Tundra 4Runner RAVR Yaris, ?

Ноќни Светла За Магла Прекинувач За Притискање На КОПЧЕТО 12V Прекинувач За ВКЛУЧУВАЊЕ Со Приклучок Комплет За Жица 1.28 0.87

DEN 384.00
Пристапност
Во достапна форма

Ноќни Светла За Магла Прекинувач Со Копче. 12v Вклучен Исклучен Прекинувач со Комплет За Конекторска Жица. Фитмент : . # Тојота Секвоја 2008-НА. # Тојота Хајлендер 2008-НА. # Тојота Такома 2012 - НА (САМО Во Центарот). # Тојота тундра 2008-НА. # Toyota 4 Runner 2010-на. # Тојота РАВ4 2008-2012. # Тојота Јарис 2008. #Работи и за други возила, но мора да отсечете каде сакате да го ставите на вашиот автомобил. Спецификации : . СПСТ дизајн (Еден Пол Еден Фрли). Вградени 2 Led Диоди, ласерски гравирана шема. Големина на површината 1,28 "х 0,87" (22*33мм). ЛЕР : Сина. Апликација : . Главно се користи за контролирање на светлата за магла, ЛЕД светлосна лента, ЛЕД работни светла, погонски светла, задни светла, теренски светла, лесни мешунки итн. Пакетот Вклучува : 1 x Прекинувач За Светла За Магла со комплет за жичен конектор, 1 x Дијаграм За жици Прекинувач За Притискање : прекинувачот за вклучување-ИСКЛУЧУВАЊЕ со SPST дизајн (Единечно Фрлање со еден пол) е произведен за да се вклопи во oem прекинувачот празно за вашите автомобили. Доаѓа со мала пигтаил што се приклучува во задниот дел на прекинувачот за подобра инсталација. Ладно ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ЛЕР : вградените две премиум Led Диоди Емитуваат мека светлина за да ги осветлат моделите на прекинувачот, лесно за вас да го најдете прекинувачот во мракот. Широка Примена : прекинувачот е совршен за контролирање На Светлата За Магла, Лед Светлосни Шипки, Лед Работни Светла, Светилки За Магла, Фарови, Задни Светла и Помошни Светилки итн. Прекинувачот е оценет за 3 засилувачи, ќе ви треба реле ако вашите светла се оценети повисоко. Компатибилност : големина На Површината 1,28 "х 0,87", компатибилен Со Тојота Секвоја 2008-НА, Хајлендер 2008-НА, Такома 2012 - на (Само Во Центарот), тундра 2008-НА, 4рунер 2010-НА, РАВ4 2008-2012, Јарис 2008. Ве молиме измерете ги вашите сегашни прекинувачи и споредете ги големини. Пакетот Вклучува : Прекинувач За Светла За Магла со комплет за конекторска жица и дијаграм за ожичување. 2 Година Гаранција Од Страна На Ноќта.

Главните карактеристики

Избор на клиент