• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Дух на прерии“ платно уметност од Мерион Роуз

Трговска марка ликовна уметност „Дух на прерии“ платно уметност од Мерион Роуз

DEN 2.00
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Marion Rose Ubject : Animalstyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно Арт. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мерион Роуз „Дух на прерии“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент