• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Чивахуа злато“ платно уметност од Wон В. Голден

Трговска марка ликовна уметност „Чивахуа злато“ платно уметност од Wон В. Голден

DEN 383.84
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Wон В. Голденссубјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има златен чихуахуа во центарот на рамката. Роден во 1967 година, Johnон Голден е син на мајка на акварел и татко на раскажувач на народни пејачи. Тој сакаше да се повлече уште од рана возраст и од таа причина, неговата училишна работа честопати страдаше. Кога Johnон имал 10 години, неговата мајка отворила галерија за да ги покаже и продаде акварелите. Johnон поминал половина од попладневните часови во задната соба на галеријата, градејќи ги зградите на модели од таблата со отпадоци, а другата половина скитајќи го историскиот град околу галеријата. Многу историски, но разоткриени згради неодамна беа срушени, така што областа беше полна со материјали за отпадоци, пронајдени мошти и текстури, а Johnон разви loveубов кон ненамерниот дизајн што постои во урбаните средини. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wон В. Голден „Чивахуа злато“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент