• Новак
Глобалниот сет за координација на Глобалниот Дамаск

Глобалниот сет за координација на Глобалниот Дамаск

DEN 383.84
Пристапност
Во достапна форма

Дајте си ја пријатноста на новиот лист поставен со главните чаршафи Coral Damask. Деликатното и женско цветно детали ќе го осветли вашиот простор со боја. Осветленоста во бојата ќе му даде на вашиот простор убаво женско ажурирање. Детали за печатење на овој сет на листови ќе додаде поп -шема во цврст сет за постелнина, или може да понуди забавен контраст со други обрасци. Направете изјава со спарување на овој лист поставен со други комплети со светла боја, или повеќе неутрални тонови. Овој мрежен корал Дамаск Глобален лист сет координира со главните глобални кревети Корал Дамаск во торба, така што никогаш нема да бидете без вашиот омилен сет на листови! Достапно во големини на близнаци, полни, кралици и крали, ќе сакате пар главни чаршафи корали Дамаск за секоја просторија во вашиот дом! Овој сет на листови е направен со 100% полиестер микрофибер за да ве приведе во пријатна мекост секоја вечер! Достапно во големина на близнаци, полни, кралица и крал. Сет со близнаци вклучува : 1 вграден лист (39x20x12), 1 рамен лист (66x96x.01) 1 Стандардна кутија за перници (20x30x.2). Комплетен сет на листови вклучува : 1 вграден лист (54x75x12) 1 рамен лист (81x96x.1), 2 стандардни случаи на перници (24x30x.2). Комплетот на кралицата вклучува : 1 вграден лист (60x80x12) 1 рамен лист (108x102x.1), 2 случаи со перница со големина на кралот (24x40x.02). Машина за перење. 100% полиестер микрофибер за екстремна мекост. Поставен лист поставен со случаи на перница. Координира главни класични нор кревет во торба. Натпреварува бесконечни стилови на постелнина. Достапно на сива, црна и бургундска боја начини.

Главните карактеристики

Избор на клиент