• Новак
Кошула со фланел со долги ракави на Georgeорџ Машки

Кошула со фланел со долги ракави на Georgeорџ Машки

DEN 303.68
Пристапност
Во достапна форма

Кошулата со фланел со долги ракави на Georgeорџ, направена од ткаенина од памук и вискоза за меко, удобно вклопување. Класична фланелна кошула е задолжителна за секоја гардероба. Совршено за поладни денови, облечете се со копчиња со секојдневни фармерки или оставете отворено со графички печатење за повеќе необичен изглед. Исклучиво на. Материјал : 55% памук/45% вискоза. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Големина : Моделот е 6'1 '' и носи големина M. Fit : Опуштено. Деколте : јака од точка. Затворање : Предниот дел на копчето. Ракави : Долги ракави. Ockебови : Две џебови на градите со затворање на копчињата. Карактеристики : мека ткаенина за удобност; печатење на сите. Долга ракав фланелен кошула за мажи од Georgeорџ.

Главните карактеристики

Избор на клиент