• Новак
Трговска марка ликовна уметност „кацига мртва живот“ платно уметност од Пол Волш

Трговска марка ликовна уметност „кацига мртва живот“ платно уметност од Пол Волш

DEN 2601.60
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Пол Волшсубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шлемот за противпожарни борци што седи на знамето. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пол Волш „Шлемот Стил живот“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент