• Новак
Хипер тежок рефлективен паракорд, портокал

Хипер тежок рефлективен паракорд, портокал

DEN 2.67
Пристапност
Во достапна форма

Хипер тежок рефлексивен паракорд е со дијаметар од 5/32 инчи. Се одликува со внатрешно-јадро од 7 влакна, секоја влакно има 3 предива. Поради високите стандарди за квалитет, хипер тврдостарот Паракорд има статички рејтинг на сила од 550 фунти. Нашиот 550 Paracord е совршен алатка за комунални услуги за комплети за итни случаи за дома и автоматско, кампување, лов, комплети за преживување, подготвителна катастрофа, торби за грешки и проекти за изработка. Хипер тежок падобран јаже е совршено за правење на парофор-проекти како нараквици, ленти, ѓердани или парокардски крајбрежни или кози, алатки за самоодбрана, завиткувања за завиткување, ножеви или алатки, одлично е да ги имате на езерото, на вашиот брод, за момчиња извидници и трупите на девојки извидници и многу повеќе други намени. Должина од 5/32 инчи x 50 стапки. 110 lb Ограничување на оптоварувањето на оптоварувањето. Полиестер мешавина. Боја : Портокалова. Многу намени за затворено и на отворено. Полиестерско покритие со внатрешно јадро од 7 влакна. Одлична отпорност на абразија. Мал и лесен. Гниење и отпорна на мувла. Со рефлексивна линија.

Главните карактеристики

Избор на клиент