• Новак
Лав бренд предиво допир на ленен глечер допир на луксузен колекција среден памук, постелнина со сино предиво пакет

Лав бренд предиво допир на ленен глечер допир на луксузен колекција среден памук, постелнина со сино предиво пакет

DEN 285.12
Пристапност
Во достапна форма

Ако барате мешавина од природни влакна што може да се мие, тогаш можете да застанете овде. Ова предиво со влошена тежина CYC #4 е составено од 51% памук и 49% постелнина влакна. Зашијте го во сè, од домашен декор до шалови и облека за целото семејство. Носете ги вашите креации во потопло време или во секое време, материјалот за дишење е корисен. Достапно во софистицирана и разноврсна палета на бои, допир на постелнина има 197 јарди на 100 грама топка. • Тежина на предиво : 4 Среден • Мерач на капчиња : 16 sc x 20 r на H-8 (5mm) • Плетен мерач : 20 STS X 28 R на #7 (4,5 mm) • Јарда : 197 YD/180 M • Тежина : 3,5 OZ/100 g • Влакно : памук, постелнина • Детали за влакна : 51% памук, 49% постелнина • Упатства за нега : машинско миење, лежење рамно на суво.

Главните карактеристики

Избор на клиент