• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Тишината е златно жолти дрвја“ платно уметност од Рос Липсо

Трговска марка ликовна уметност „Тишината е златно жолти дрвја“ платно уметност од Рос Липсо

DEN 2.00
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Ross Lipsosubject : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има бели и жолти дрвја кои пополнуваат шумска сцена. Истакнати бои : тен, жолта, сива боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бели и жолти дрвја исполнуваат шумска сцена.

Главните карактеристики

Избор на клиент