• Новак
Eclipse Carter DraftStopper соба затемнувајќи ги громските панели за завеси, сет од 2, тексас, 95

Eclipse Carter DraftStopper соба затемнувајќи ги громските панели за завеси, сет од 2, тексас, 95

DEN 319.84
Пристапност
Во достапна форма

Донесете стилско решение на вашите прозорци со затемнувањето на затемнувањето Carter Draft Stopper филтрирање на светлина, погласен панел за завеси за прозорци. Одликувајќи се со убав текстуриран дизајн, овие завеси се направени со патентирана технологија на Draft Stopper на Eclipse, што ги намалува дојдовните нацрти и помага да ги задржите вашите соби поладни во текот на летото и потопло во зима, заштедувајќи ви пари на трошоците за енергија. Панелите исто така имаат придобивки од намалувањето на бучавата. На крајот, овие завеси ќе плаќаат за себе! Затемнувањето на панелите за завеси на затемнувањето Carter Draft Stopper доаѓа како комплет од два. Достапно во 3 леги; 63, 84 и 95 инчи. Достапно во 4 бои; Бела, тексас, сива и јаглен. Машинска миење (нежен циклус).

Главните карактеристики

Избор на клиент