• Новак
Worngler Workwear Manive Long Sleeve Henley Burtion, големина мала до 3XL

Worngler Workwear Manive Long Sleeve Henley Burtion, големина мала до 3XL

DEN 319.84
Пристапност
Во достапна форма

Удобно, издржливо и разноврсно - оваа кошула со долги ракави на работната облека на Wrangler, Хенли, е главен гардероба за мажи кои бараат најдобро кога ќе ја завршат работата. Меката, дишечка ткаенина обезбедува супериорна удобност, а вградената технологија за влага за влага ви помага да се одржувате ладно и суво. Намалување на опуштено вклопување, оваа работна маица ви дава доволно простор да се движите без ограничувања, а плакетата со 3 копчиња Хенли обезбедува дополнителен елемент на верзичност и стил. 60% памук / 40% полиестер. Плакета со 3 копчиња Хенли. Корисен лев џеб на градите со посебен слот за пенкало. Вградени својства за губење на влага за да ве одржат ладни и суви. Заштита на UPF30. Без обележја. Опуштено вклопување. Долги ракави.

Главните карактеристики

Избор на клиент