• Новак
Трговска марка уметност Мис Болдвин, модерна вештерка на Ендор, 1888 Wallидна уметност на платно

Трговска марка уметност Мис Болдвин, модерна вештерка на Ендор, 1888 Wallидна уметност на платно

DEN 0.67
Пристапност
Во достапна форма

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има постер за Мис Болдвин, модерна вештерка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент