• Новак
6- Карат Т.Г.В. Аметист, бел топаз и дијамантски акцент роза родиум-позлатена сребро 3-pC вртеж со вртење со ланец, обетки и сет на прстен

6- Карат Т.Г.В. Аметист, бел топаз и дијамантски акцент роза родиум-позлатена сребро 3-pC вртеж со вртење со ланец, обетки и

DEN 4448.00
Пристапност
Во достапна форма

Направено во сребро. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 4 години искуство во производство и дизајн. Аметист и бел топаз сечат : круг. Боја на дијаманти : G-H. Аметист и бел топаз. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Роуз Родиум-позлатена. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Изработено во светло сребро од розово родиум, во овој лажен сет има четири гемстони со аметистички гемстони поставени од аметистици (8x8mm), 28 сет на отвори (1x1mm), 28 поставени од пронг (1x1mm) и 56 Buttercup-Set (1x1mm) бели топови гемстони . Акцент на дијаманти. Јасност на дијаманти : I2-I3. Затворање на затворање на пролетниот прстен и затворачи на пеперутки. Февруари роден камен.

Главните карактеристики

Избор на клиент