• Новак
Soimoi Памук Voile Ткаенина Бранови, Лисја И Цветни Уметнички Печатени Ткаенина Двор Широк

Soimoi Памук Voile Ткаенина Бранови, Лисја И Цветни Уметнички Печатени Ткаенина Двор Широк

DEN 95.84
Пристапност
Во достапна форма

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Памук Воил Technique Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Предиво брои-80-ти*80-ти ✤ Густина : 92*80 ✤ ГСМ : 60 гсм ✤ Единица За Продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Уметнички. ✤ Ширина : 42 и 56 Инчи. ✤ Функција : Мала тежина, Проѕирна. Употреба на✤ : Памучниот Воил е добар за марамчиња, Украси Блузи И Облека за Облека за Плажа. ✤ Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Соимои Уметничка Печатена Памучна Воилна Ткаенина. Материјал : памук Воил предиво брои - 80 - ти*80-ти Завиткајте : 80 Ткаенини-80, Густина : 92*80, Тежина : 60 ГСМ. Ткаенината Широка 56 Инчи се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Оваа Ткаенина е широко користена во текстилната и облеката за кошули, марамчиња, шалови и други тимови. Овој опсег на ткаенини е дизајниран според најновиот моден тренд во истакнати големини, ГСМ, бои и форми со користење на супериорни памучни предива. Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно.

Главните карактеристики

Избор на клиент