• Новак
- Nighthawk AC Wifi Опсег На Опсег И Сигнал Засилувач, Ѕид-приклучок, 2.2 Gbps

- Nighthawk AC Wifi Опсег На Опсег И Сигнал Засилувач, Ѕид-приклучок, 2.2 Gbps

DEN 2.33
Пристапност
Во достапна форма

Проширете ја покриеноста На Wi Fi користејќи го вашиот постоечки рутер и овој Netgear NIGHTHAWK AC2200 Wifi Опсег На Мрежа, Wallиден приклучок (EX7300) за да создадете моќен wifi мрежен систем. Со комбинирана Wi Fi брзина до 2,2 Gbps, напредни функции КАКО МУ-MIMO, Smart Connect и едно wifi име, можете да уживате во игри и видео стриминг насекаде во вашиот дом. Движете се од соба во соба додека проследувате видео на вашиот мобилен уред без никакви прекини. Netgear Nighthawk AC2200 Wifi Мрежа Опсег Екстендер, Ѕид-приклучок( EX7300) : Додава wifi опсег покриеност до 2.300 квадратни метри. фт. и поврзува до 40 уреди. Blazing-брз Wi Fi забрзува до 2,2 Gbps за помазно HD стриминг и игри. МУ-мимо за истовремено проследување на податоци до повеќе уреди. Едно Име На Wi Fi И Паметно Поврзување - Беспрекорна Мрежна Wi Fi низ домот за сите ваши уреди. Fast Lane Технологија за врски со голема брзина. Апликација Nighthawk - извлечете го максимумот од перформансите На Wi Fi со прилагодени поставки. Универзално Компатибилен-Работи со било кој безжичен рутер, портал или кабелски модем со Wi Fi.

Главните карактеристики

Избор на клиент