• Новак
Вестин 40 - Штитник За Решетка За Спортист - Челик - Црна Завршна Облога во Прав одговара: - ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО Ц ЛТ

Вестин 40 - Штитник За Решетка За Спортист - Челик - Црна Завршна Облога во Прав одговара: - ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО

DEN 2079.68
Пристапност
Во достапна форма

Компатибилен со 2019-2020 chevrolet® Silverado® 1500 модели. Овој Штитник За Решетки не е создаден или продаден од chevrolet®. Продадени Поединечно.; Чуварот На Решетката На спортистот вестин е стандард во производите однапред. Неговата целосно заварена конструкција од 1 парче обезбедува цврста цврстина и стабилна монтажа. Рамката на цевката со дијаметар 1 1/2" е специфичен дизајн на возилото и доаѓа во комплет со комплет за монтирање. Штитникот за Решетка За Спортист доаѓа опремен со дупки за монтирање на светло за возење и отстранливи попречни шипки на предните фарови за лесно одржување на фаровите на возилото. Додадете комплет Светла за Возење вестин за целосен прилагоден изглед. Достапно во полиран нерѓосувачки челик со доживотна гаранција и црн капут во прав со 5-годишна гаранција. Лесна инсталација без вежба.; Вклучен комплет за монтирање и хардвер. 1-парче цврста конструкција. Исправите вклучуваат гумени ленти од 1 1/2 инчи. Отстранлива површина на фаровите попречни шипки. Монтира до 4 помошни светла преку централниот канал. Сензор ре-локатор достапен во црна или полиран (некои апликации, проверете пред купување).

Главните карактеристики

Избор на клиент