• Новак
Режими на отворено осветлување на соларна улична светлина со далечински управувач за градинарски двор 9cob

Режими на отворено осветлување на соларна улична светлина со далечински управувач за градинарски двор 9cob

DEN 1119.84
Пристапност
Во достапна форма

Карактеристики : 1. Светло. Режим на сензор за темна светлина + движење - останува на 10% осветленост во. светло и осветлување кога е откриено движење; Режим на сензор за движење - се врти. Исклучено во текот на ноќта и автоматски се вклучува кога ќе се открие движење. (Сите режими автоматски ги исклучуваат светлата во текот на денот.) 4. Високо. Квалитет : Цврста и отпорна на абење ABS школка ја гарантира издржливоста на. Продуктот. Надворешен IP55 водоотпорен рејтинг на соларни wallидни светла останува. Па, во место, обезбедува подолг живот во сите временски услови, како што се. Време на снег и дожд.5. Лесна инсталација : Нема збунувачки. жици, едноставна инсталација, направена за помалку од една минута. Погоден за . На отворено, како што се градина, двор, гаража, патеки, предни врати,. Забелешки, wallsидови, итн. Забелешка : вистинската боја може да биде малку различна од сликата заради различен ефект на прикажување и светло. Ве молиме, дозволете девијација од 1-3 см поради рачното мерење. Опис : Материјал : Abslight Color : Бела светлина : Автоматски/далечински управувач Пополнување Метод : Соларна полнач : 22.9*8.4cmcolor/стил : Како што е прикажана сликата 2. Ултра-светла соларни светла : Моќни 72 LED/9 COB Светла на сензори за соларно движење, обезбедување на светли За широка област. Повеќе сонце се наполнува и може да осветли подолго . 2. Ултра-светли соларни светла : моќни светла на сензори за соларно движење 72 LED/9 COB, обезбедувајќи светло за широк простор. Повеќе сонце што се наполни и може да осветли подолго . 3. 3 Режими на осветлување : режим на постојан светло - останува на 50% осветленост цела ноќ; Режим на сензор за темна светлина + движење - останува на 10% осветленост во светлината и осветлува кога се открива движење; Режим на сензор за движење - се исклучува ноќе и автоматски се вклучува кога се открива движење. (Сите режими автоматски ги исклучуваат светлата во текот на денот.). Контрола на светлина за далечински управувач и сензори за интелигентна употреба на погодност на долги растојанија за мулти режими . Широко користете : wallид на отворено или пол во плаза, парк, градина, двор, улица, патека, патека, кампус, фарма, периметарска безбедност итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент