• Новак
Картичка За Дипломирање Халмарк

Картичка За Дипломирање Халмарк

DEN 0.33
Пристапност
Во достапна форма

Известете ги вашите пријатели и семејството дека ја споделувате нивната возбуда со славеничка картичка за дипломирање. Со фолија и сјај акцентиран дизајн и внимателна порака внатре, тоа е елегантна придружба на подарок за дипломирање или совршен држач за пари или подарок картичка. Нема ништо како рачно напишана белешка за одбележување на започнувањето на возбудливо ново поглавје во животот, и оваа картичка е одличен начин да ја изразите вашата возбуда или гордост. Брендот Белег е широко признат како најдобар за честитки, обвивка за подароци и многу повеќе. Повеќе од 100 години, Халмарк им помага на своите клиенти да ги направат секојдневните моменти поубави, а прославите порадосни. Честитајте им на дипломираните студенти и посакајте им најдобро во нивното следно поглавје со светкава картичка за дипломирање што сигурно ќе ја ценат. Корицата содржи блескаво златно ласерско преклопување на дрвја и ридови на сина позадина омбре и пораката : "за специјален дипломиран. "Секој од нас мора да најде свој пат и да оди по своите патишта на патувањето до тоа кои сме.'". Внатре гласи : "Додека доаѓате На оваа раскрсница во животот, вложувајте се напред?патувајте по автопатот што копнеете да го истражувате. Настојувајте да ги постигнете целите што изгледаат најголеми, наградете ги вашите достигнувања, посегнете за уште повеќе? Верувајте во себе додека ја предизвикувате иднината, вложете максимални напори, не се задоволувајте со помалку. Следете ги соништата што ги држите блиску до вашето срце по патот што ќе ве доведе до вистинска среќа. Најдобри желби за вас.". Со елегантен дизајн и инспиративно чувство внатре, оваа дипломска картичка е совршен начин да прославите специјално средно училиште или факултет во вашиот живот. Картичката за дипломирање мери 5,8 "х 8,3" и доаѓа со координативен плик. Печатени на висококвалитетни хартиени залихи, еколошките честитки На Халмарк се направени со хартија од добро управувани шуми.

Главните карактеристики

Избор на клиент