• Новак
Луна Роуз Хибискус Фабрика во 3,5 Тенџере

Луна Роуз Хибискус Фабрика во 3,5 Тенџере

DEN 399.84
Пристапност
Во достапна форма

Кога се сомневате во соодветни времиња на садење или растенија компатибилни со зона за вашата област, посегнете до вашата Локална Канцеларија за Продолжување На Земјоделството. Лето и многу рана fall се исто така погодни, се додека вашето растение е поставено во оптимални услови и добива соодветна вода за време на потоплите, посуви периоди од летото. Ве молиме имајте предвид дека голем дел од нашиот растителен материјал, иако е издржлив, може да пристигне оштетен или веќе не е одржлив доколку се испраќа во тешки временски услови. За жал, ако вашите растенија добиле помалку од идеална грижа или биле купени за садење надвор од препорачаната зона на одгледување, вашето купување не е покриено со нашата гаранција. Клиентот ја презема одговорноста за трошоците за испорака на замена. висок, 2 стапки. Оптималното време за садење за поголемиот дел од нашиот материјал е во средината до доцна пролет, покрај опасноста од тврд мраз. Клучна Карактеристика : Цветаат Прекрасни Цвеќиња : Средината на летото до мраз. Ова им овозможува на вашите растенија најдолга можна сезона на растење. Нашиот упатен персонал ќе ги разгледа вашите грижи и ќе обезбеди насоки и решавање проблеми, или еднократна замена доколку е потребно. Живописни розови цветови во боја на роза имаат темни брусница-црвени центри. Доцна fall и зима се многу ризични во повеќето области, бидејќи нашите растителни материјали бродови од пријатни оранжерии и ќе се борат да се прилагодат на многу ладна или замрзната почва, или нагли промени во температурата. Спектакуларен примерок растение. Ова лесно може да предизвика оштетување, заостанување или неуспех да напредува. Среќно Садење!.Пожелна компактна сорта со многу целосна и грмушка навика е плоден производител на огромни цути во текот на долгата сезона. Исто така добро прилагоден за контејнери и за садење на работ на водата.

Главните карактеристики

Избор на клиент