• Новак
Њупорт 18-во. Стандардна Висина Директори Чаир

Њупорт 18-во. Стандардна Висина Директори Чаир

DEN 2239.84
Пристапност
Во достапна форма

Њупорт 18-во. Стандардна Висина Директори Чаир ви овозможува да креирате свој сопствен стол со изберете елегантни опции за завршна обработка и бои на платно. Овој директор стол е изграден со користење на вистинска дрвена рамка со перат платно седиште и назад. Се преклопува за брзо складирање и тежи само 10 килограми, што го олеснува движењето од соба во соба. Столот има висина на седиштето од 18 инчи, токму за употреба со стандардни маси. Платното се отстранува од рамката и се пере во машина. Дополнителни Димензии : Седиште : 18.75 L x 15w во.Назад : 20l x 6 H во. Димензии : 20l x 15.75 W x 33.75 H во. Издржлива цврста дрвена лакирана рамка. Платно со тежок мерач што може да се пере. Вашиот избор на достапна завршница на рамката и бојата на капакот на ткаенината. Квадратна конструкција на шпилка за зголемена цврстина. 250 фунти. капацитет на тежина. Висина на седиштето : 18 во.; стандард.

Главните карактеристики

Избор на клиент