• Новак
Заштитен знак Ликовна Уметност Нбнц Мртва Природа Платнена Уметност Од Маргарет Вилсон

Заштитен знак Ликовна Уметност Нбнц Мртва Природа Платнена Уметност Од Маргарет Вилсон

DEN 400.00
Пристапност
Во достапна форма

Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. На Крајот Маргарет се вработи во Националната Федерација за Диви Животни, помагајќи во дизајнирањето, илустрирањето, а понекогаш и пишувањето за списанието за нивните деца пет години. Кога не работи, таа освојува сини панделки на натпревари во резба на дрво и се обидува со дување стакло и бронзена скулптура. Таа сега дизајнира за непрофитна, илустрирачка, дизајнира и пишува хонорарни повремено, откако освои златна награда за графички Списанија за дизајн на лого. По колеџ Маргарет илустрирани за воено списание, и беше доста патка надвор од вода во текот на тие години, нејзината специјалност не толку многу воено оружје системи, како што беше детска илустрација. Кога не работи, таа освојува сини панделки на натпревари во резба на дрво и се обидува со дување стакло и бронзена скулптура. На Крајот Маргарет се вработи во Националната Федерација за Диви Животни, помагајќи во дизајнирањето, илустрирањето, а понекогаш и пишувањето за списанието за нивните деца пет години. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Наставниците секогаш пишуваа дома На мама Маргаретс, велејќи колку е талентирана за цртање. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче.

Главните карактеристики

Избор на клиент