• Новак
Евоцирај Радо Цветни Медалјон Област Килим, Слонова Коска Сина, 6'7 6'7 Плоштад

Евоцирај Радо Цветни Медалјон Област Килим, Слонова Коска Сина, 6'7 6'7 Плоштад

DEN 0.67
Пристапност
Во достапна форма

Спектакуларен спој на мода-напред шема, боја и текстура, Предизвикуваат фриз килими Од Сафавиех се меки и секојдневни. Моќ-се појави на високо-пресврт полипропиленски предива, овие уметнички преодни килими се дизајнирани за висок стил, перформанси и лесна нега. Потонете ги прстите во бујна фриз со исечен куп Предизвикуваат килими во колекција која се движи од сликарски мотиви од акварел до класични цветови кои дополнуваат широк спектар на стилови на украсување. Изградба : Моќта Се Наѕираше. Влакна/Финиш : 66% Полипропилен 27% Јута 5% Полиестер 2% Памук. Поддршка : Моќните Килими Не Користат Материјал За Поддршка На Долната Страна На Тепихот. Тенок Слој Латекс Се Нанесува На Долната Страна На Тепихот За Цврсто Прицврстување На Предивата На Место. Овој Латекс Слој Е Практично Невидлив И Не Се Смета За Придружен Материјал. Висина На Купот(Во Инчи) : 0,5. Точка Тежина : 6.00. Земја На Оргин : Турција.

Главните карактеристики

Избор на клиент