• Новак
FPC Конектор 15pin Теренот Врвот Контакт Трансферот Цртање Приклучок

FPC Конектор 15pin Теренот Врвот Контакт Трансферот Цртање Приклучок

DEN 183.84
Пристапност
Во достапна форма

Спецификација : Материјали : Фосфор Бронза Brass FPC Конектор Теренот : 1.0 mm Current Рејтинг : 0.5 Напон Рејтинг : 50 VDC/Контакт Отпор : 20mohm Maxinsolation Отпор : 500mohmvistantage : 500 V AC (r.m.s)Работна Температура : -40-85°c Housing/Шкафче : отпорност на Топлина пластика UL94 V-0 вкупна Големина : 22 Х 7 Х 2,5 Мм/0,87 Х 0,27 х 0,1 инчи(Lxwxh) Содржина На Пакетот : 10 ПАРЧИЊА X FFC/Fpc конектор опис : 1.Овие адаптери пхб коло за ФПЦ/ФФЦ иц пакет со изложени рампа 2. ФПЦ наоѓа широко прифаќање во компјутерската индустрија, особено во апликации како Што Се Горниот Круг, Горниот Дел од Дланката и Подлогата за Белешки. 3.Ова е 1.0 мм ТЕРЕНОТ FPC конектор прошири адаптер за направи повеќе инсталација.

Главните карактеристики

Избор на клиент