• Новак
Станспорт Горилник Пропан Кампување Шпорет

Станспорт Горилник Пропан Кампување Шпорет

DEN 1119.84
Пристапност
Во достапна форма

Со нашиот шпорет со пропан со два горилници, никогаш нема да морате да избирате помеѓу пржење сланина и повторно правење кафе! Два горилници Од нерѓосувачки челик Од 10.000 Б.Т. У., поттикнати од 16.4 мл цилиндри за пропан за еднократна употреба (не се вклучени) обезбедуваат многу моќ за готвење. Присуствувавме на сите детали како капак што се одвојува, шофершајбна и тешка отстранлива челична решетка. Целиот шпорет е обложен со печена емајлирана завршница, за цел живот задоволство од готвењето на отворено! Издржлива челична рамка со тежок мерач со печена емајлирана завршница. Отстранливиот капак овозможува преголеми садови, тави и решетки. Индивидуални контролни копчиња на горилникот. Два горилници Од нерѓосувачки челик Од 10.000 Бтус (Вкупно 20.000 бтус). Користи 16.4 мл пропан цилиндар за еднократна употреба (не е вклучен). Два прикачени екрани за ветер. Тешки отстранлив челик решетки. Лесно за чистење на цврста површина. (Внимателно прочитајте ги упатствата пред употреба).

Главните карактеристики

Избор на клиент