• Новак
Агктер Супа Потопло,Комерцијални Супа Котел Потопло, Countertop Храна Потопло За Супа Со Лажица И Шарки Капак И Одвојува Нерѓосувачки Челик Вметнете Тенџере За Угостит?

Агктер Супа Потопло,Комерцијални Супа Котел Потопло, Countertop Храна Потопло За Супа Со Лажица И Шарки Капак И Одвојува Нерѓосувачки

DEN 2.00
Пристапност
Во достапна форма

Име на предметот : Електрична Супа Топол Капацитет : 10,5 Квартон напон : 110ввати : 400в Големина на производот : 14*14*15 Големина на контејнер : 9.3*9.3*9.4 неприменливо : Комерцијално И Домаќинствокако Да Се Користи : 1. Ставете ја оваа опрема на цврста и површина2. Отворете го капакот и истурете 0,6 литри вода во внатрешниот алуминиумски резервоар за вода, внимавајте да не се наполните премногу со вода. 3. Ставете во сад од нерѓосувачки челик и истурете храна, вклучете ја опремата и прилагодете ја температурата.Забелешка : во никој Случај не треба да се полни садот од нерѓосувачки челик до врвот. € Голем Капацитет : Оваа Супа Од 10,5 qt Потопла Голем Капацитет Дизајниран за Комерцијална Употреба. ● Материјал За Одделение за храна : Ова Потопло Тенџере Со Котел За Супа Е Изработено од Нерѓосувачки Челик За Храна,Одржувајте Ја Храната Здрава. ● Лесно Чистење : Дизајн Што Се Одвојува, Чистење На Капакот,Тенџерето,Прстен За Кревање Одделно, Лесно и Безбедно. ● Лесно Ракување : 95~176б Контрола на Температурата За Различна Храна Да Се Загрее. 1 Години Гаранција,Можете Да Бидете Сигурни Дека Ќе Купите.

Главните карактеристики

Избор на клиент