• Новак
Сафир и дијамант во Стерлинг Сребрена и 18К златен loveубовен јазол прстен

Сафир и дијамант во Стерлинг Сребрена и 18К златен loveубовен јазол прстен

DEN 864.00
Пристапност
Во достапна форма

Сонуван прстен што искри со интензивна боја со природни сини сафири (1,33 КТ) и создаде бели сафири (1,15 КТ) со природен фенси кафеав дијамант (0,02 КТ). Рачно поставено во Стерлинг Сребрена, со уникатна галерија за колекционерско дизајнер SL и лого од 18 K злато. SL колекција Сафир и Дијамант во Стерлинг Сребрена и 18К златен loveубовен јазол.

Главните карактеристики

Избор на клиент