• Новак
Парвез Таџ Го Погоди Брегот Платно Ѕид Уметност

Парвез Таџ Го Погоди Брегот Платно Ѕид Уметност

DEN 3.33
Пристапност
Во достапна форма

Ова Го Погоди Брегот Платно Ѕид Уметност е ликовна уметност платно печатење Од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер НА УВ мастила како медиум за ликовна уметност. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно меша фотографија, водени и акрилни бои и УВ мастила со различни подлоги како платно, алуминиум, бамбус и рециклирано дрво. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и вие ќе бидете инспирирани. Парвез Таџ Го Погоди Брегот Платно Ѕид Уметност : ликовна уметност платно печатење Од Парвез Таџ. Професионално раката се протегала. Галерија завиткана во одржливо дрво што не се искривува. Пристигнува подготвен да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Главните карактеристики

Избор на клиент