• Новак
YTX9 - Bs 12v 8AH БАТЕРИЈА ЗА Honda CHELITE 150cc ' - Пакет

YTX9 - Bs 12v 8AH БАТЕРИЈА ЗА Honda CHELITE 150cc ' - Пакет

DEN 1.33
Пристапност
Во достапна форма

ОВАА YTX9-BS е запечатена оловно-киселинска (SLA) апсорбирана стаклена подлога (AGM) батерија на полнење. АГМ и гел батериите се оловно-киселински и со иста хемија на батеријата. Оваа батерија доаѓа веќе наполнета, запечатена, без одржување и подготвена за инсталирање. Технологијата за апсорбирана стаклена подлога со врвен квалитет (АГМ) е идеална за Атв, Мотоцикли, Personal Пловни Објекти ,Џет Ски'с, Моторни Санки и многу повеќе. YTX9 - BS Е Батерија Од 12v 8 AH 135 Ладни Засилувачи (CCA) Запечатена Оловна Киселина (SLA). Пакет од 3. Димензии : . Поларитет : Позитивен лево, Негативен десно. Списокот е само За Батеријата и Завртките. Не се вклучени жичани ремени или додатоци за монтирање. SLA / AGM истури доказ батерија има карактеристика на висока стапка на празнење, широк работни температури, долг работен век и длабоко празнење закрепне. Батерија на полнење што може да се монтира во која било положба, се спротивставува на удари и вибрации. Долготрајни високи перформанси при високи и ниски температури. Поддржан од 30 дневна политика за наплата и целосна 1 година гаранција.

Главните карактеристики

Избор на клиент