• Новак
Печатење: Е. Хоџсон Смарт, Истакнат Англиски Сликар И Неговото Платно На

Печатење: Е. Хоџсон Смарт, Истакнат Англиски Сликар И Неговото Платно На

DEN 239.84
Пристапност
Во достапна форма

Оваа слика е отпечатена на висококвалитетна архивска фото-хартија, правејќи прекрасен отпечаток за репродукција. Нашите специјализирани мастила и печатачи на про-ниво создаваат живописни бои и фантастични детали. Гордо направено Во САД Од Класикпикс. Наслов : Е. Хоџсон Смарт, Истакнат Англиски Сликар И Неговото Платно На Претседателот Хардинг Кое Штотуку Го Заврши, 1922 Година. Опис : Е. Хоџсон Смарт позираше со портрет На Хардинг, држејќи четка и палета. Предмети : Хардинг, Ворен Г.(Ворен Гамалиел), 1 1865-1923, Смарт, Едмунд Хоџсон,1873-1942. Колекција : Национална Фото Компанија Колекција. Колекцијата ги документира практично сите аспекти На Животот Во Вашингтон. За време На администрациите На Претседателите Вилсон, Хардинг, Кулиџ и Хувер, Националната Фото Компанија доставуваше фотографии од актуелните вести во Вашингтон, како дневна услуга за своите претплатници. Исто така, подготви комплети слики на популарни теми и презеде специјални фотографски задачи за локалните бизниси и владините агенции. Сликите датираат помеѓу калифорнија. 1850 и 1945 година; најголемиот дел од сликите се создадени помеѓу 1909 и 1932 година.

Главните карактеристики

Избор на клиент