• Новак
Нурисон Сајрус Ја Потресе Современата Килим Од Сива Слонова Коска

Нурисон Сајрус Ја Потресе Современата Килим Од Сива Слонова Коска

DEN 0.67
Пристапност
Во достапна форма

Уживајте во прекрасни решенија за украсување за сите видови декор со разноврсни дизајни на Колекцијата Сајрус. Овие теписи од областа ги надополнуваат стиловите на домот кои се движат од традиционални и преодни до модерни или еклектични. Дизајните го покриваат спектарот од класичен персиски до уникатни модерни апстракти, во бои кои се движат од богати до пригушени. Овие килими со исечени купови и рабови се неодоливо меки во моќност, лесна нега, ниски влакна. Завршете ја вашата дневна соба, трпезарија, спална соба, фоаје или дури и игротека со прекрасно класичен или возбудливо модерен килим од областа Сајрус. Полињата со слонова коска и сива боја се влеваат едни во други во овој сонлив килим за Собирање Кир. Неговиот апстрактен дизајн и суптилните неутрални тонови го прават природен за современата, преодната, модерната или еклектичната просторија. Неодоливо мек во моќен, низок профил исечен куп. Моќ-се појави во намалување на купот, не-барака, лесно-нега влакна. Разновиден за традиционални, современи и еклектични декори. Мека и привлечна во софистицирана слонова коска и сива боја. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Главните карактеристики

Избор на клиент