• Новак
Бас Мулти Ефекти Педалата Предзасилувач Компресор Поттик Fuzz Октава Педалата Бум Аве Со F Јамка

Бас Мулти Ефекти Педалата Предзасилувач Компресор Поттик Fuzz Октава Педалата Бум Аве Со F Јамка

DEN 1119.84
Пристапност
Во достапна форма

СОНИК Бум Авенија. е бас мулти ефекти педалата. Да, за БАС! Се за тој бас! Знаеме дека понекогаш ќе се чувствувате игнорирани од другите членови на бендот. Но, at, Во Соник, ние секогаш веруваме дека басистите се многу поважни од оние егомански гитаристи. Вистинска приказна!. Бум Авенија. педалата за бас мулти ефекти ви дава 4 основни работи за играње бас : ЗАСИЛУВАЊЕ/КОМП, ФУЗ, ПРЕДЗАСИЛУВАЧ и ОКТАВА. ЗГОЛЕМУВАЊЕТО/КОМП е едноставно како што е. Доаѓа со засилување на јачината на звукот и компресор. ФУЗ е прилично стандарден. Размислете за рускиот Кифла со некои дополнителни ЕК пресврт. ПРЕДЗАСИЛУВАЧОТ е класика. Се обидуваме да му оддадеме почит на легендарниот тон на стилот На Ампег. ОКТАВАТА е двојна под октава. Но, можете да го измешате односот на оригиналниот сув сигнал и октавите. Што повеќе?1. Има ДЕВИЗНА ЈАМКА по делот за предзасилување. Можете да додадете што сакате да додадете во таа јамка.2. Таа, исто така има XLR НАДВОР за да испрати избалансиран сигнал на вашиот звук картичка или годишно миксер.3. Бум, се за тој бас! Нема високи тонови : ). Спецификации : Моќност : 9v dc центар негативна (вклучена)Тековна Потрошувачка : 60madimension : 262mm(D) € 64mm(W) € 44mm(H)Тежина : 500g SONICAKE Boom Ave. е бас мулти ефекти педалата. Да, за БАС! Се за тој бас! Знаеме дека понекогаш ќе се чувствувате игнорирани од другите членови на бендот. Но, at, Во Соник, ние секогаш веруваме дека басистите се многу поважни од оние егомански гитаристи. Вистинска приказна! Бум Авенија. бас мулти ефект.

Главните карактеристики

Избор на клиент