• Новак
Дорман 955-Огледало На Страничната Врата На Возачот За Специфични Модели На Шевролет

Дорман 955-Огледало На Страничната Врата На Возачот За Специфични Модели На Шевролет

DEN 2.67
Пристапност
Во достапна форма

Ова огледало на вратата е дизајнирано да изгледа, одговара и функционира како оригиналното склопување на огледалото за специфичната година, марка и модел на вашето возило. Тоа го вклучува истото огледало стакло, домување, заградата и технологијата како дел што дојде на возилото. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Совршена замена-обратна конструирана за изглед, вклопување и функционирање точно како оригиналното ретровизор на вратата на специфичната година на вашето возило, марка и модел. Целосно склопување-вклучува исто огледало стакло, домување, држач и технологија како и оригиналниот дел што дојде на возилото. Рентабилно и сигурно - функционира слично на оригиналниот дел, но е многу поевтино отколку да добиете замена од застапништвото или оригиналниот производител. Лесна инсталација - не се потребни специјални алатки или опрема за инсталирање на овој нов дел. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Шевролет Берета : 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 Шевролет Корзика : 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996.

Главните карактеристики

Избор на клиент