• Новак
Кедар Брук ЦД142А Слонова Коска Лесен Тил Килим

Кедар Брук ЦД142А Слонова Коска Лесен Тил Килим

DEN 2.67
Пристапност
Во достапна форма

Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Килимот има приближна дебелина од 0,35 инчи. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Достапно во повеќе бои и големини.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома.

Главните карактеристики

Избор на клиент