• Новак
Лево Цевка Прирабница Заптивка компатибилен СО ГМЦ Сиера 4.3 Л 4.8 Л 5.3 Л 6.0 Л 6.2 Л В В 2002-

Лево Цевка Прирабница Заптивка компатибилен СО ГМЦ Сиера 4.3 Л 4.8 Л 5.3 Л 6.0 Л 6.2 Л В В 2002-

DEN 3161.44
Пристапност
Во достапна форма

Оваа Заптивка За Прирабница На Издувните Цевки fel-Pro е компатибилна СО GMC Сиера 1500 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002 4.3 Л 4,8 Л 5,3 Л 6,0 Л 6,2 Л В6 В8 (Лево) и е совршен за нагодување или надградба на перформансите. ЗАШТИТЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ : дихтунзите на издувниот систем, како Заптивката На Прирабницата На Издувните Цевки Фел-Про, ја елиминираат бучавата, ги спречуваат топлите издувни гасови да влезат во возилото, а исто така помагаат да се одржи соодветен притисок во системот. Оваа Заптивка За Прирабница На Издувните Цевки fel-Pro компензира за оштетување, дупчење и искривување и се осврнува на предизвикувачките барања на несовршените површини за запечатување. ВРАТЕТЕ ГО ВАШИОТ ИЗДУВЕН СИСТЕМ : системот За Издувни Гасови е суштински дел од добро темпирана машина. Ако нешто во овој систем се скрши или почне да не функционира, може да видите знаци на помала ефикасност на горивото, намалена моќност, па дури и скапа штета. Со овој дел Од Издувниот Систем, вратете го вашето возило да работи добро како ново. ПОТПРЕТЕ се НА КВАЛИТЕТНИ ДИХТУНЗИ и КОМПОНЕНТИ ЗА ЗАПЕЧАТУВАЊЕ : фел-Про обезбедува премиум дихтунзи кои ги поедноставуваат најсложените поправки и им дава на техничарите елегантни решенија специфични за примена за работа со несовршени површини за запечатување. Потпрете се на вашата компонента Фел-Про за да создадете сигурен, долготраен и печат без истекување. ДОВЕРБА ВО фел-ПРО : инженерите Во Фелпро се фокусираат на реалните услови со кои се соочуваат техничарите и другите клиенти во er на мотори со помала тежина, поголема моќност и потешко запечатување. Резултатите се високо специјализирани материјали за заптивки и дизајни за решавање проблеми кои му помагаат на секој клиент да постигне сигурен печат.

Главните карактеристики

Избор на клиент