• Новак
Близнаци ЗРК-С18П 18 Активен Сабвуфер

Близнаци ЗРК-С18П 18 Активен Сабвуфер

DEN 2.33
Пристапност
Во достапна форма

Професионалниот Сабвуфер Близнаци ЗРК-С18П е дизајниран за флексибилност и перформанси во различни апликации. Со моќен дигитален засилувач од 3.400 вати и лесен, издржлив и обоен комплет, ЗРК-С18 е дома во клуб, на забава или на кое било место каде што е потребно лесно преносливо, нискофреквентно засилување. Високо-екскурзија 18-во. возачот со 3-во. високотемпературен гласовен калем надополнува за брз и дефинитивен минлив одговор за сите ваши тешки изведби. Овој сабвуфер е идеален за секое место. Само-придвижуван сабвуфер. Премиум 18 во. високо-екскурзија вуфер. 3 во. висока температура чист бакар глас серпентина. 3,400 вати врв Класа Д дигитални засилувач. Макс СПЛ од над 130 дб. Одговор на фреквенцијата : 38 Hz до 1,8 k Hz (-10 d B) . XLR влезови/излези. М20 пол планината. Странични рачки. 3 режим 24 битна/96 k Hz DSP. ЛЕР индикатори за врв и моќност. Повеќекратен напон за светска употреба од 110 волти до 240 волти 50/60 Hz;.

Главните карактеристики

Избор на клиент