• Новак
Дакстон Премиум Обичен основен екипаж на вратот со кратки ракави во Лондон, црвена црвена боја, с.

Дакстон Премиум Обичен основен екипаж на вратот со кратки ракави во Лондон, црвена црвена боја, с.

DEN 264.96
Пристапност
Во достапна форма

Дакстон основни сопствени градови букви Премин кратки ракави лажички маици на вратот. Наменето за какви било прилики спортови, тренингот, работата, забавата, датумот и сите обични прилики. Двоен слоевит основен мазен и издржлив. Ткаенина избрише 5,50oz, мека миење, 100% чешлано памук со прстен. Сите производи на Daxton се произведени со употреба на чешлано, памук со прстен и се специјално алишта за да обезбедат трајно, ултра-меко чувство. Позитивното влијание врз општеството стана дел од нашите дефинирани цели. Двоен слој дизајниран да користи преку или под лесен слој. 100% чешлиран прстен памук. Атлетик Хедер 85% памук 15% вискоза. Јаглен Хедер 80% памук 20% вискоза. Други Хитерс 60% памук 40% полиестер. Меко измиено, не бели, не пеглајте, лежете рамно или висат суво препорачано. Едноставно чистење на кратки ракави со вратот. Xs. Градите 16in, должина 27in / sml. Градите 18in, должина 28in / med. Градите 20in, должина 29in / LRG. Градите 22in, должина 30 / 1xl. Градите 24in, должина 31 / 2xl. Градите 26in, должина 32in / 3xl. Градите 28in, должина 33in.

Главните карактеристики

Избор на клиент