• Новак
Snowscape 'платно уметност од Хју Еванс

Snowscape 'платно уметност од Хју Еванс

DEN 607.84
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Хју ЕвансСубјект : Пејзаж-аперестит : Современа проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има кучиња кои влечат санка низ снежен бел пејзаж. Gicleee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Хју Еванс „Снускајп“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент