• Новак
Трговска марка ликовна уметност „градски елени“ платно уметност од Роберт Фаркас, црн мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „градски елени“ платно уметност од Роберт Фаркас, црн мат, сребрена рамка

DEN 2.67
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „градски елени“ платно уметност од Роберт Фаркас, Црн мат, Сребрена рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има слика на градско небо во форма на елен. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Главните карактеристики

Избор на клиент