• Новак
Трговска марка ликовна уметност 'изгрејсонце над Русилон вертикална' платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

Трговска марка ликовна уметност 'изгрејсонце над Русилон вертикална' платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

DEN 0.67
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија на фото-предмет : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има замок во далечина под темно небо. Истакнати бои : сина, светло сина, кафеава, зелена, црна, бела, бела Мајкл Бланшет е фотограф со седиште во Hу Хемпшир специјализиран за пејзажи. Неговите слики издвојуваат чувство на спокојство, мистерија и едноставност. Овие атрибути се отелотворени во неговото деловно мото, спокојство во пејзажите. Покрај фотографирањето на Нова Англија, неговата страст за фотографирање се протега низ платото во Колорадо, во јужните Апалачки Планини и во странство на локациите во Франција, Норвешка, Шкотска, Исланд и Италија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајкл Бланшет е фотограф со седиште во Hу Хемпшир специјализиран за пејзажи. Неговите слики издвојуваат чувство на спокојство, мистерија и едноставност. Овие атрибути се отелотворени во неговото деловно мото, спокојство во пејзажите. Покрај фотографирањето на Нова Англија, неговата страст за фотографирање се протега низ платото во Колорадо, во јужните Апалачки Планини и во странство на локациите во Франција, Норвешка, Шкотска, Исланд и Италија. - Замок во далечина под темно небо.

Главните карактеристики

Избор на клиент