• Новак
Флуоресцентно Црвено Со Црни Целни Налепници За Пастер

Флуоресцентно Црвено Со Црни Целни Налепници За Пастер

DEN 3.00
Пристапност
Во достапна форма

Овие целни налепници може да се користат од многу различни причини. Целните налепници се совршени за секој на кој му е потребна цел на предмети. Големината на овие налепници е 4" инчен круг. Тие се направени со еколошки мастила. Грбот е силно лепило. Постојат 100 налепници по пакување. Сепак, додаваме неколку дополнителни за да ја надоместиме малата налепница што ја користиме за да ја држиме ролната заедно. In Stock Labels се наоѓа Во Солт Лејк сити, Јута. Ние нудиме над 3.000 претходно печатени налепници и етикети во речиси секоја индустрија што може да се замисли. Изберете од нашиот широк избор на мал, голем, индустриски, прилагоден и канцелариски систем за етикети. Нашата цел е да ви ја обезбедиме најквалитетната етикета што можете да ја купите со одлична услуга. ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА : овие налепници се совршени за секој што ужива во целта на предметите. ФЛУОРЕСЦЕНТЕН МАТЕРИЈАЛ : Секој лист етикети е направен од флуоресцентна хартија со еколошки мастила. Нашите етикети се направени само со најдобрите материјали. КРУГ од 4 инчи : Овие се мерат во круг од 4 инчи. Ние ги нудиме овие налепници во различни бои. Ако не ја гледате бојата што ја барате, ве молиме контактирајте со нас!. ПАКУВАЊЕ 50 : обезбедуваме 50 етикети по ролна, со неколку дополнителни на ролната за да ја надоместиме етикетата што ја држи ролната заедно. СТАНДАРДНО ТРАЈНО ЛЕПИЛО : лепилото е доволно силно не треба да се грижите дали ќе паднете. Овие налепници со точки можат да се лепат на кутии, канти, метал, дрво, пластика, облека, стакло и многу повеќе!. ПРОИЗВЕДЕНО во САД : сите наши етикети се произведуваат во Соединетите држави. Нашите етикети се направени во куќата, што значи дека ги добивате вашите етикети директно од производителот без посредник.

Главните карактеристики

Избор на клиент