• Новак
Кт. Т. В. Разнобоен Турмалин И 4. Кт. Т. В. Рок Кристал Капка Обетки Во Стерлинг Сребро

Кт. Т. В. Разнобоен Турмалин И 4. Кт. Т. В. Рок Кристал Капка Обетки Во Стерлинг Сребро

DEN 0.67
Пристапност
Во достапна форма

Стерлинг сребро, камен кристал кварц и турмалин обетки за жени.4.00 кт. т. в. карпест кристален кварц, 25.00 кт. т.в. турмалин. 3/8" широк, 2 1/8" виси должина.Подлогата за ушна жица е удобна и лесна за употреба.Облик на солза безбоен карпест кристален кварц и форма на солза разнобоен турмалин. Полиран стерлинг сребро.Вклучува кутија за презентација на накит. Поради природните карактеристики на скапоцените камења, секој е уникатен и може да покаже несовршености како што се подмножества флеки и заматеност, како и варијации на бои. Кт. Т. В. Разнобоен Турмалин И 4.00 Кт. Т. В. Рок Кристал Капка Обетки Во Стерлинг Сребро.

Главните карактеристики

Избор на клиент