• Новак
Трговска марка ликовна уметност „алпска капела“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „алпска капела“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, црна рамка

DEN 2.67
Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „алпска капела“ Канвас уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има мала бела и тула капела во снежната база на Мисти планините. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Главните карактеристики

Избор на клиент