• Новак
ACDelco 132-Термостат За Течноста за Ладење на Моторот одговара избери: 1985-ХОНДА СПОГОДБА, 1979-ХОНДА ПРЕЛУДИУМ

ACDelco 132-Термостат За Течноста за Ладење на Моторот одговара избери: 1985-ХОНДА СПОГОДБА, 1979-ХОНДА ПРЕЛУДИУМ

DEN 1.67
Пристапност
Во достапна форма

Термостатот за течноста за ладење на моторот ACDelco изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изработка. Ние произведуваме термостат за течноста за ладење на моторот за речиси секој автомобил на патот денес. Термостатот за течноста за ладење на моторот ACDelco е достапен за употреба на пат и надвор од патот и е дизајниран за сите временски услови. ACDelco 132-63 Мотор Coolant Термостат Вклопува Одберете : 1986-1989 ХОНДА СПОГОДБА 4 Cyl 2 L 1985 ГОДИНА ХОНДА СПОГОДБА 4 Cyl 1.8 L 1986-1989,1991 ХОНДА ПРЕЛУДИУМ 4 Cyl 2 L 1991-1993,1996-1999 ГОДИНА МИЦУБИШИ 3000 GT 6 Cyl 3 L 1987-1994 HYUNDAI EXCEL 4 Cyl 1.5 L 1990-1992,1995-1998 МИЦУБИШИ ECLIPSE 4 Cyl 2 L 1985-1999 МИЦУБИШИ МИРАЖ 4 Cyl 1.5 L 1994-1996 МИЦУБИШИ СИЛЕН MAX 4 Cyl 2.3 L 1991-1992 МИЦУБИШИ СИЛЕН MAX / S 4 Cyl 2.4 L 1985-1987,1994-1999 МИЦУБИШИ GALANT 4 Cyl 2.3 L 1990 МИЦУБИШИ SPX 4 Cyl 2.4 L 1987-1988 МИЦУБИШИ СИЛЕН MAX / S 4 Cyl 2 L 1989-1996 МИЦУБИШИ MONTERO 6 Cyl 3 L 1979-1985 ХОНДА ПРЕЛУДИУМ 4 Cyl 1.8 L 1990 ГОДИНА, ХОНДА ПРЕЛУДИУМ 4 Cyl 2.1 L 1984,1989 МИЦУБИШИ SPX 4 Cyl 2 L 1993 МИЦУБИШИ СИЛЕН MAX / S 4 Cyl 2.3 L 1989-1993 МИЦУБИШИ GALANT 4 Cyl 2 L 1980 FORD КУРИР 4 Cyl 2.3 L 1995-1996 HYUNDAI АКЦЕНТ 4 Cyl 1.5 L 1972-1979 FORD КУРИР 4 Cyl 1.8 L 1998 SUZUKI ПОЧИТ 4 Cyl 1.6 L 1983-1988 МИЦУБИШИ MONTERO 4 Cyl 2.5 L 1981-1982 FORD КУРИР 4 Cyl 2 L 1989-1991 HYUNDAI SONATA 4 Cyl 2.3 L и повеќе - додадете го вашето возило на нашите одговара елемент за да се провери.

Главните карактеристики

Избор на клиент