• Новак
Наијафли Поддршка За Компресија На Коленото За Мажи И Жени, Влошки За Колена За Болки Во Колената, Трчање, Кошарка, Тренинг, Спорт, Кинење На Менискусот, Артритис, Уб?

Наијафли Поддршка За Компресија На Коленото За Мажи И Жени, Влошки За Колена За Болки Во Колената, Трчање, Кошарка, Тренинг,

DEN 239.84
Пристапност
Во достапна форма

Материјал : нуркачки материјал. Големини : S, M, L, XLA-табела со големина на пресек обем на Ногата (инчен) обем на Ногата (см)Погоден За тежина S12-1330-3380-100 М13-14.233-36100-130 L14. 2-1536-40130-160 XL15-1740-43160-180 информациите за големината се мерат рачно, може да има мала количина на грешка, само за повикување!! Графикон за големина Bsizelengthcaphy ширина помала ширина на устата обем на нога погоден за тежини25, 5cm/10, 04nch15cm/5.91nch12, 8cm/5.04nch25-30cm/9.84-11.81 инчи Задебелени и отпорни на абење рабови, исклучителен процес на шиење не е лесно да се соблече жицата, силна и издржлив. 5. Оваа подлога за колена има добра еластичност, е удобна и дише за носење, не е лесна за деформација, има слободно движење и може да ја задржи формата на подлогата за колена непроменета долго време. Може да одржува влошки за колена долго време и е неопходна заштитна опрема за кошарка, бадминтон, возење велосипед, планинарење, трчање и други спортови. Врвен Квалитет : нашите загради за колена се изработени од плетена ткаенина, што може да обезбеди стабилни притисоци за стабилизирање и поддршка на коленото. Цврсто, но дише, ја одржува стабилноста на зглобовите и брзо ја апсорбира потта за да ја одржува вашата нога сува и без мирис. Максимална Поддршка : овој ракав за компресија на коленото го стабилизира и поддржува зглобот. Амортизирање и декомпресија, растера притисок на коленото, подобрување на циркулацијата на крвта и заштита на колената од повреди. Може да се носи секој ден по потреба. Силикон против Лизгање : ракавите на коленото се дизајнирани со силиконски бранови против лизгање на врвот за супериорна удобност и обезбедуваат вашите ракави секогаш да останат на место и да не се лизгаат или навиваат без разлика какви активности правите. Мултифункционално : нашата подлога за поддршка на коленото е совршена за секоја активност што вклучува голем стрес на зглобовите, како кошарка, фудбал, тенис, бејзбол, одбојка, трчање, теретана, вежбање, тренинг со тегови и многу повеќе! Исто така, префектира за кинење на менискусот, артритис и олеснување на болката во зглобовите.

Главните карактеристики

Избор на клиент