• Новак
Чатам ЧТ764Б Рачно Изработен Тепих Од Сина Слонова Коска

Чатам ЧТ764Б Рачно Изработен Тепих Од Сина Слонова Коска

DEN 1.00
Пристапност
Во достапна форма

Овие прекрасни рачно тафтувани волнени килими се изработени Во Индија за да го рекреираат елегантниот изглед на теписите со рачни јазли за денешните ентериери во животниот стил килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени.

Главните карактеристики

Избор на клиент