• Новак
Covercraft Polycotton SeatSaver Сопствени Капаци Седишта За Ram Модели

Covercraft Polycotton SeatSaver Сопствени Капаци Седишта За Ram Модели

DEN 2.00
Пристапност
Во достапна форма

Трансформирајте ги седиштата на вашето возило со Прилагодени Капаци на Седиштата што ги надминуваат само покривањето на вашите седишта, но обезбедуваат супериорна заштита на капакот на седиштето. Нашите Штедачи на Седишта се дизајнирани да спречат прашина, нечистотија и остатоци да стигнат до вашите седишта и да ги заштитат од оштетување НА УВ зраците што предизвикуваат нивно избледување. Покриените Капаци за Седишта за Седишта се специјално направени за брзо инсталирање и отстранување. Правејќи ги совршен капак на седиштето ако го користите вашето возило како работно возило или патувате со деца или домашни миленици. Нашите Штедачи се омилени за градежните работници, пејзажите, па дури и за фудбалските мајки. Тешкиот поликотонски материјал има солидни перформанси и чувство на тексас фармерки. Нашите заштитници на седиштата на возилото работат и со загреани седишта. ТИП НА СЕДИШТЕ : 1 ред со 40/20/40-поделено седиште на клупата, со прилагодливи потпирачи за глава, со отворање на преклопна конзола/3 држачи за чаши, со послужавник за складирање на подот, со воздушни перничиња на седиштата; ЗА возила(И) : 2017-2018 Ram Меморија 1500, 2019-2023 1500 Класичен, 2017-2018 2500, 2017-2018 3500, 2017-2021 4500, 2017-2021 5500. Прилагодено Вклопување На Капакот На Седиштето : Прилагодено за специфичните седишта во вашето возило. Лесна Инсталација И Отстранување : поставување и отстранување без Проблеми. Машина За Перење : Практично и лесно одржување. Заштита на Седиштата За Сите Намени : Чувари од абење поврзано со работата и неред за играње додека се компатибилни со загреани седишта.

Главните карактеристики

Избор на клиент