• Новак
Белаџо БЛГ545А Рачно Изработен Црвен Розов Тепих Од Слонова Коска

Белаџо БЛГ545А Рачно Изработен Црвен Розов Тепих Од Слонова Коска

DEN 962.24
Пристапност
Во достапна форма

Сафавиех Белаџо БЛГ545А Рачно Изработен Црвен Розов / Тепих Од Слонова Коска Колекцијата Белаџо е најновиот пример на сафавиех за модни килими за класична област дизајнирани за современ домашен декор. Овие преодно стилизирани подни облоги покажуваат традиционални мотиви освежени во живописни бои и меки текстури. Направено со помош на мешавина од чиста волна и свиленкаста мазна вискоза за треперлива завршница и безвременска декоративнаesетика. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Модерен И Современ Стил. Шик Ориентална Шема.

Главните карактеристики

Избор на клиент